BİZDEN HABERLER

Çocuklarımız ve Öğretmenlerimiz ile Gelişimden Değişime Uzanan YolumuzDünya Çocuklarını Yetiştiriyoruz

Dünya Çocuk Akademisi Workshop Programı kapsamında yenisini gerçekleştirdiğimiz atölye çalışmaları başlamıştır. Bu gelenek ile güncel bilgiyi takip etme ve deneyimsel olarak öğretmenlerimizle birlikte gelişmekten mutluluk duyuyoruz.

Workshop konularından Montessori Metodu’nun kurucusu olan Maria Montessori’nin de dediği gibi “Yaşamın başlangıcından itibaren eğitim toplumun şu anını ve geleceğini gerçekten değiştirebilir.”

Bu sözden hareketle, yapılan atölye çalışmaları sayesinde bir yandan dünya çocukları yetiştirirken, öğretmenlerimizle birlikte öğrenip, gelişmeye devam ediyoruz. Çocuklarımız ile birlikte çıktığımız bu yolda, çocukların öğrenmelerini desteklemek, hayat deneyimi kazandırmak ne kadar heyecan veriyor ise, kendimizi geliştirirken de aynı heyecan ile yeni bilgiler öğrenmekteyiz. Montessori’nin de değindiği gibi öğretmen merkezli eğitim yerine, çocuk merkezli eğitim anlayışıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Workshop konularından bir diğeri ise Woj Metodu’dur.

Bu metot önderliğinde çocuklarımıza değerler sistemini nasıl kazandıracağımız konusunda yeni bilgiler öğrendik. Bu yeni bakış açısına göre kendi davranışlarımızı güncelleyip, çocuklarımız ile birlikte öğrenmeye ve eğlenmeye devam ediyoruz. Çocuklara verdiğimiz psikolojik destek ve rehberlik programı ile birlikte, çocukların kişisel gelişimi bizim için ne kadar önemli ise, öğretmenlerimiz ve kendi kişisel gelişimimiz için çalışmalar yapmak o kadar önemli ve değerli! Öğretmenlerimizden Bahar Ojarova, tarafından yenisi eklenen workshop geleneği ile birlikte, psikoloji ve genel kültür alanında kendimizi geliştirirken, bilgi ve becerilerimizi güncelliyoruz. Bu öğrenme arzusu ve heyecanı ile çocuklarımızla keyifli vakit geçirme dileğiyle..

Uzman Klinik Psikolog Gamze Ünal