GÜNÜN ASİSTİ

Hayatımıza Aniden Giren Maske Kullanımı İçin Küçük Asistler!Bütün gün maske ile dolaşmak... İnsana brrrrr dedirtecek kadar iteleyici bir aksiyon. Ama sağlığımız için, en önde gelen korunma tedbirlerinden bir tanesi. Maske, el hijyeni ve 2-2.5 metrelik sosyal mesafe...

Maskenizin üzerine antibakteriyel çamaşır dezenfektanı sıkmak. "Gün boyunca solumak zorunda olduğumuz şeyin güzel kokmasına yardımcı oluyor," Aşınmayı önlemek, kulak arkasının yara yapmaması için, rahat kullanım için, elastik kayışları başınızın arkasına bir klipsin içinden geçirin.

Kolay nefes almak için, şekersiz mentol öksürük damlalarından veya küçük tabletlerinden cebinizde bulundurun...Boğulmuş hissettiğinizde bir tane açın. Bu nefesinizi taze tutacak ve maskede daha az 'tıkalı' hissetmenizi sağlıyacaktır.

Ağır ve kalın makyajları bir süre kullanmamanız size kolaylık sağlayacaktır. Makyaj malzemelerinin içerdiği yağlı yoğun bileşimler, yüzünüzün bir maske kullanıyormuş kadar hava almasını zorlaştıracaktır, gözeneklerinizi kapalı tutacaktır.

Bir yüz temizleyici seçmek söz konusu olduğunda "salisilik asit" içeren formüller önerir. Ayrıca yüzünüzü temiz ve kirleticilerden arındırmak için de anahtardır.

Yıkanabilinir maskelerinize normal çamaşırlar gibi davranın. Maskeler çamaşır makinesinde sıcak su ile yıkanmalı ve yüksek ateşte kurutulmalıdır. Daha hassas, elle dikilen maskelerin sabun ve su ile elle yıkamak gerekebilir.